E - R: 09-17

+372 .......

24/7

info@finera.ee

finantsjuhtimine

Finantsaruanded annavad ettevõtte kohta palju informatsiooni, kuid nende tõlgendamine on omaette oskus. Kuna ettevõtlus on väga mitmetahuline, ei ole selle tulemuslikkust võimalik mõõta ühe absoluut- ega suhtarvuga. 

 

Keskendudes ainult kasumiaruande näitajate jälgimisele võib ühel hetkel avastada, et kasumit justkui on, kuid raha mitte. Üheks põhjuseks võib olla klientidele antud liiga pikk maksetähtaeg või on raha kinni laovarudes või põhivaras. Kui firma ei suuda oma arveid tasuda, läheb ta pankrotti, seega on lisaks kasumile vaja teenida ka raha.

 

Meie pakutavad finantsjuhtimise teenused aitavad perioodiliselt jälgida firma tervislikku seisundit, hinnata riske ning vajadusel teha korrektiive. Kui lisada finantsanalüüs igakuise raamatupidamisteenuse osaks, annab see võimaluse kiiresti näha, mis suunas ettevõte liigub.

business, working, laptop-925900.jpg

Finantsanalüüsi käigus võrdleme finantsnäitajaid nii varasemate perioodide kui ka konkurentide sama perioodi näitajatega, samuti omanike ootustega. Andmete esitamisel kasutame selgelt visualiseeritud graafikuid ja diagramme.

Analüüsime peamiselt järgnevaid näitajaid:

  • kasumlikkus – ettevõtte arengukiirus, müügitegevuse tasuvus ja kulude struktuur;
  • rahakäibe näitajad – meie otsemeetodil koostatud rahavoogude aruanne näitab, kuidas ettevõtte raha tegelikult on liikunud;
  • varade kasutamise efektiivsus – müügitulu ja varadesse investeeritud vahendite suhe, varude tootlikkus ja keskmine müügiaeg;
  • hindame ka maksevõimet ja võlakoormusega toimetulekut ning aitame leida toodete/teenuste tasuvuspunkti.

Erimõõdikute analüüsiks selgitame välja konkreetse ettevõtte mõõtmist vajavad valdkonnad ja selleks sobivad mõõdikud. Kui klassikaliste finantssuhtarvude jaoks on olemas kindlad valemid ja “normaalsed vahemikud”, siis mõõdikuid võib kujundada täpselt oma vajadustele sobivaks. Loovat lähenemist kasutades võib võrrelda väga erinevaid näitajaid, näiteks: iga müügiesindaja poolt müüdud ühikute arv nädalas/tunnis, praaktoodete arv töölise kohta kuus, keskmine päevane müük, keskmise ostukorvi suurus kliendi kohta jne.


Kuluarvestus on erinevate teenuste või kaupade müümisel kasutatav kulude ja tulude täpne jaotus. Loome süsteemi ja koostame igakuiselt objektipõhised aruanded, mis aitavad välja selgitada kõige kasumlikumad tegevussuunad, samuti kahjumlikud projektid.


Eelarvestamise jaoks aitame paika panna konkreetse perioodi prognoositava müügitulu, müüdava toodangu või teenuse maksumuse (omahinna) ning püsi- ja üldkulud. Eelarve tabel näitab ära ressursid, mida saab kasutada ettevõtte edasiseks kasvuks. Meie koostatud eelarve aruande abil saab igakuiselt jälgida, kuidas selle järgimine läheb.